• Altid gode råd og vejledning
  • Dansk kundeservice 
  • Levering: 1-2 hverdage
Varenummer
601052

Støttestrømper Viva70 med medium kompression (12mmHg)

På lager - levering 1-2 hverdage
Priser fra 129,00 kr.

Støttestrømper Viva70 er en knæstrømpe der giver en kompression på 12mmHg ved anklen. En medium kompression som denne er indikeret til at forebygge og afhjælpe venøse lidelser i benene og er særligt effektive ved hævelser i og omkring ankel og fod.

Støttestrømperne er velegnede til folk der går og står en del i løbet af dagen men kan også bruges som rejsestrømper, så du undgår hævelser i benene under f.eks. en lang flyvetur.

Forebygger lidelser

Modvirker hævelser i benet

Velegnet til lange ture

På denne model er kompressionen størst omkring anklen og aftager gradvis op mod knæet. Støttestrømper kan afhjælpe tunge, trætte og hævede ben.

Indeholder: Indeholder 1 par. Viva70 denier består af 83% polyamid, 17% elasthan. Dækker det meste af underbenet op til knæet. Også indikeret til behandling af cellulite. Vælg mellem 2 farver.

Her kan du se vores udvalg af strømper med kompression

Skriv din egen anmeldelse
Du anmelder: Støttestrømper Viva70 med medium kompression (12mmHg)
Din bedømmelse
 
Dansktalende kundeservice
Skriv til kundeservice@hafaro.dk
 
Hurtig levering: 1-2 hverdage
Nem og sikker nethandel
 
Masser af glade kunder
5 stjernet anmeldelser
Har du spørgsmål?
Vi hjælper gerne